KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815532
nr 1281 5532
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar, Signerad. Olja på duk, 45x113 cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:32:56
14/10 19:27:56
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder